Keturi darbo stiliai

Keturi darbo stiliai

Po įvairių tyrinėjimų ir išbandžius daugybę asmenybės testų, buvo prieita prie išvados, jog egzistuoja keturi darbo stiliai: vykdantis (angl. doing), vedantis (angl. leading), mylintis (angl. loving) ir besimokantis (angl. learning). Geriausios komandos savyje turi visų keturių darbo stilių propoguojančių darbuotojų balansą. Taigi, koks yra jūsų stilius?

Vykdantis (angl. doing)

Vykdytojai įgyvendina. Jiems patinka tas jausmas, kai užduotys iš darbų sąrašo yra išbrauktos, o projektai –

užbaigti. Paprastai šie žmonės turi didžiulę koncentraciją ir skiria daug dėmesio detalėms.

Kadangi vykdytojai yra tokie susikoncentravę, jie gali užmiršti atitraukti dėmesį ir pranešti kolegoms kuo užsiima. Taip pat darytojai linkę pasinerti į darbą be veiksmų plano. Jų moto: “Pasiruošk, šauk, nusitaikyk”.

Vedantis (angl. leading)

Lyderiai sukuria viziją ir įkvepia kitus ja tikėti. Negalite nieko kito padaryti, kaip tik klausytis, žavėtis ir sekti lyderių vizija. Jei ne lyderiai, mes tik suktumėmės užburtame žiurkių rate neturėdami ateities vizijos.

Tačiau kartais lyderiai gali atsiskirti nuo kitų žmonių ir pamiršti, jog jų vizijos dar turi būti įgyvendintos. Dėl savo reguliarių “išėjimų”, jie kartais pamiršta pasitikrinti, ar žmonės vis dar tiki jų vizija.

Mylintis (angl. loving)

Šis darbuotojų tipas vysto tarpusavio santykius. Jie besąlygiškai tiki, kad bendradarbiaujant visi tampa stipresni. Jie tiki harmonija bei nuolatinėmis pastangomis kurti santykius. Mylintieji yra jautrūs bei empatiški. Nesąmoningai jie jaučia kiekvieną komandos narį. Jeigu norite žinoti, kaip jaučiasi Petras ar Jonas, paklauskite mylinčiojo.

Po įvairių tyrinėjimų priėjau išvadą, jog egzistuoja keturi darbo stiliai ir kad geriausios komandos yra tos, kurios savyje turi visų šių stilių darbuotojų balansą.

Tačiau šis darbuotojų tipas gali nepakankamai įsitraukti į kasdienę įmonės veiklą. Vadovaudamiesi savo devizu, jie priverčia kitus jaustis gerai, tačiau patys nesukuria “apčiuopiamo” rezultato.

Besimokantis (angl. learning)

Besimokantieji, kaip ir sako pats pavadinimas, yra amžini studentai. Jie nori suprasti, kaip kas veikia, kruopšiai analizuoja kiekvieną problemos niuansą. Jie yra apgalvoti, disciplinuoti ir turi gebėjimą mąstyti strategiškai.

Be kitų pagalbos, besimokantieji mažai ką nuveiks. Tam, kad jų planai duotų dividendų, jiems reikia komandos, pasiryžusios įgyvendinti idėjas. Jų trategija yra gera tiek, kiek praktinės problemos, kurias bando išspręsti.

Teologas Hovardas Turmanas (Howard Thurman) sako: “Neklauskite, ko reikia pasauliui. Paklauskite savęs, kas sukelia jums entuziazmą ir darykite tai. Nes pasauliui reikia žmonių, kurie jaučia entuziazmą.” Tad, pamirškime vieną darbo apibrėžimą, nes tokio nėra. Kad pasiektumėte tikslus, jums reikia įvairių žmonių su įvairiais darbo stiliais.

Ghostwriter.lt komentaras: spėju mano darbo stilius bus ketvirtas, amžinai besimokantis. 🙂

Šaltinis: Verslo edukacijos portalo “Inc.com” straipsnis “Keturi unikalūs darbo stiliai: kuris jūsiškis?” (angl. “Four Unique Working Styles: What’s Yours?” url: http://www.inc.com/shelley-prevost/4-unique-working-styles-whats-yours.html)