Mokslo darbų rinkos apžvalga 5 dalis – Pažinimas, Bendravimas, Pasitikėjimas

Mokslo darbų rinkos apžvalga 5 dalis – Pažinimas, Bendravimas, Pasitikėjimas

Labai svarbūs faktoriai renkantis rašytoją yra PAŽINIMAS, BENDRAVIMAS, PASITIKĖJIMAS. Šios taisyklės esmė yra pažinti žmogų, su kuriuo teks bendradarbiauti kurį laiką, nesvarbu ar tai keli mėnesiai, ar pusė metų. Pavyzdys: tai yra tas pats, kas pažinti meistrą, kuriam ruošiatės palikti savo automobilį dviem savaitėm tam, kad jis padengtų visą kėbulo apačią antikorozine danga tam, kad po to juo galėtų važiuoti ilgus metus, nebijant jokios korozijos. Tokiam darbui reikalingas meistras. Žinoti ar meistras geras, yra gerai vien tam, kad klientas jaustų pasitikėjimą. Patikėkit manim, antikorozinės dangos padengimo procesas yra sudėtingas ir daugiapakopis, ir brangus, kaina taip svyruoja nuo 2000lt. iki 3000lt., procesas trunka ne mažiau dviejų savaičių, ir sunaudojami didžiuliai kiekiai įvairiausių cheminių medžiagų. Ar žinojote, kad vien automobilio dugno plovimui yra sunaudojama iki 40ltr. benzino? Pasirodo, tai netgi labai apsimoka ir netgi labai atsiperka, jei ruošiamasi važinėtis automobiliu dar 6-7 metus, o naujiems automobiliams, kaip mane patikino – netgi būtina, nes mūsų klimatas tikrai palankus korozijos plitimui. Tai kompleksinės paslaugos pavyzdys-iliustracija apie tai, kad bet kurių sudėtingų darbų įgyvendinimas reikalauja daug laiko ir resursų, todėl kompleksinės paslaugos niekada nebuvo ir nebus pigios. Čia panašiai kaip variklio kapitalinis remontas, arba automatinės pavarų dėžės restauracija. Vieniems autoremonto darbams galbūt užtenka pusės valandos ir paprasto šaltkalvio įgūdžių, sudėtingiems darbams reikia meistro, kuris savo darbą išmanytų. Panaši situacija yra ir su rašo darbais, vienam kursiniam darbui paruošti gali užtekti dviejų dienų, magistro darbo paruošimas su visom konsultacijom gali užtrukti iki kelių mėnesių, pusės metų ar net ilgiau.

Iš esmės bendravimas tarp potencialaus užsakovo ir rašytojo dažniausiai prasideda telefonu, ir būtent pirmo pokalbio metu, jei man tektų rinktis su kuo dirbti aš pasistengčiau užduoti kuo daugiau klausimų. Be kita ko, aš lygiai taip pat elgiuosi su savo potencialiais užsakovais, kurie skambina tam, kad tiesiog pasiteirauti, kaip aš vadinu, „dėl kainų“. 🙂 Taigi, visuomet prisiminkit, kad Jūs iš esmės ieškote intelektualios paslaugos, nesvarbu ar Jums reikia baigiamojo darbo Kolegijai (kitų Kolegijų metodiniai reikalavimai yra dar aukštesni nei Universitetų – aut. past.) ar magistro darbo Anglijos Universitetui. Taigi, paslaugos tiekėjas, bet kuriuo atveju turi būti pakankamai aukšto intelektualinio lygio, gerai išvystytu analitiniu mąstymu, ir savaime suprantama turėti gerus rašymo įgūdžius. Čia vienas subtilus pastebėjimas, geriausiai mano nuomone tiktų populiaraus serialo herojaus daktaro Hauso, tokio įžūlaus akiplėšos, be galo sudėtingos asmenybės, tačiau tuo pat metu, superintelektualo, žmogaus su nepaprastu analitiniu mąstymu, ir tiesiog gero gydytojo, kiekvieną dieną gelbstinčio žmonių gyvybes,  pavyzdys. Pažįstu pačių įvairiausių profesijų atstovų: mokytojų, gydytojų, programuotojų, teisininkų, dėstytojų, dizainerių, verslininkų, garažo meistrų ir kitų profesijų atstovų realiame gyvenime, žmonių “sunkaus charakterio”, be proto komplikuotų buityje (darbe taip pat 🙂 ) ir tuo pačiu metu puikių specialistų. Kitaip tariant, gyvenime dažnai būna, kad profesija arba darbo pobūdis uždeda tam tikrą “štampą” gyvenime ir įtakoja tam tikrų žmogaus asmenybės bruožų atsiskleidimą. 🙂 Man patinka vienas posakis rusų kalba: “нет не гордых людей, есть люди которым нечем гордится”. (vert. nėra neišdidžių žmonių, yra tik tie, kurie neturi kuo didžiuotis) Pažįstų ir plunksnos brolių panašaus sukirpimo, be galo įdomūs ir kūrybingi žmonės. Kiek man teko su jais bendrauti, pilkom asmenybėm jų niekaip nepavadinsi. Tokie jau tie kūrybos žmonės. Link ko aš suku?  Nereikia per daug gąsdintis kūrybingų žmonių sudėtingo charakterio, sėdėti kartu su jais viename ofise, diena iš dienos vis viena nereikės. 🙂 Su kuo dirbti, ir ką rinktis: pilką pelytę ar Daktarą Hausą? 🙂 Gerai, atskleisiu šiek, pilkos pelytės gali būti geros darbininkės, jei kalbam apie buhalterinius skaičiavimus arba finansines analizes, jos gali būti kruopščios ir atidžios. Tačiau, jei darbas ne iš vidutinių, kategorijos, tuomet be aštraus, kūrybinio, analitinio ir įžvalgaus proto Jūs neapsieisit. 😉

Rašytojai apskritai, kaip čia pasakius, jie tokie gan įdomūs žmonės. Intensyvi intelektualinė, kūrybinė veikla palieka savo pėdsaką. 🙂 Jiems gyvenime nelabai išeina nerašyti. Rimtai. 🙂 Jiems pinigai ar atlygis už darbą iš esmės jau seniai nebėra pirmoje vietoje, jiems įdomiau yra pats darbo procesas, ir to naujo, neatrasto pažinimo džiaugsmas. Va pavyzdžiui aš, nepatikėsit man jau šį pavasarį galvoje buvo subrendusi ta idėja apie šį straipsnį ir ne vieną, tik va laiko nei pavasarį (iš kur mums tokia prabanga) nei vasarą nebuvo. Tai va, sėdžiu dabar , trečia valanda nakties, ir rašau. 🙂 Nežinau kelinta čia redakcija bus, nes bazė buvo sukurta prieš kokį mėnesį, bet vis redaguoju, redaguoju, vis randu ką papildyti, jaučiu neblogas blog’eris būčiau. Visai įdomus užsiėmimas pasirodo rašyti kažką, už ką tau pinigų nemoka. Romantika. 🙂 Toks visai lyrinis nukrypimas gavosi, bet Internetinio blog’o žanras (nežinau ar tinkamas pavadinimas) tai leidžia. 🙂 Rašau, kad būtų nenuobodu skaityti, va ir visa paslaptis. 🙂 Spėju visgi jaunimas skaitys , studentai, gal ir jauni rašytojai, tegul skaito, man negaila. 🙂

PRAKTINIAI PATARIMAI. Bendraukite ir bent kiek pažinkite žmogų, į kurio rankas atiduodate savo baigiamųjų darbų rašymą, bent minimaliai, tačiau pernelyg didelio suartėjimo taip pat nereikia, tai kenkia darbo ir bendravimo kokybei. 🙂 Bent jau aš asmeniškai stengiuosi išsaugoti balansą ir tam tikrą kolegialumo lygį. Svarbiausia, jei jau radote gerą rašytoją, nusiteikite pozityviai (!) ir tiesiog PASITIKĖKITE! Be pasitikėjimo negali būti jokio bendradarbiavimo. Aš nusiteikęs dirbti su žmonėmis, kuriais galiu pasitikėti, ir noriu, kad manim pasitikėtų. Taigi, pasitikėkite rašytoju ir leiskite rašytojui pasitikėti Jumis.

© 2012  Visos autorinės teisės priklauso tinklalapiui ghostwriter.lt
Draudžiama bet kuriuo būdu ar pavidalu naudoti ir platinti tinklalapyje esančią tekstinę, grafinę informaciją be ghostwriter.lt  autoriaus sutikimo. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti adresą ghostwriter.lt kaip nuorodą į informacijos šaltinį.