Filosofijos profesoriaus paskaita – šiuolaikinė alegorija

Filosofijos profesoriaus paskaita – šiuolaikinė alegorija

Filosofijos profesorius stovėdamas auditorijoje prieš savo studentus, paėmė penkių litrų stiklainį ir užpildė jį akmenimis, kiekvienas akmuo buvo ne mažiau kaip trijų centimetrų skersmens. Baigęs jis paklausė studentų, ar dabar stiklainis yra pilnas?

Studentų atsakė: – Taip, pilnas.

Tada jis atidarė džiovintų žirnių skardinę ir supylė visą jo turinį į tą patį didelį indą, šiek tiek jį papurtė. Žirniai užpildė visus tarpus tarp akmenų. Dar kartą, profesorius paklausė studentų ar stiklainis pilnas?

Studentų atsakė: – Taip, pilnas.

Tada jis paėmė dėžę pilną smėlio ir supylė visą jos turinį į tą patį didelį indą. Žinoma, smėlis visiškai užpildė esamą stiklinio indo erdvę.

Dar kartą, profesorius paklausė studentų ar stiklainis pilnas? Studentų atsakymas buvo: – Taip, šį kartą be jokios abejonės, stiklinis yra pilnas.

Tada iš po stalo jis ištraukė dvi skardines alaus ir supylė jas į stiklainį iki paskutinio lašo, sušlapinęs smėlį.

Studentai nusijuokė.  🙂

Profesorius: – o dabar noriu, kad jūs suprantate, kad šis stiklainis – tai Jūsų gyvenimas. Akmenys – tai dalykai, kurie yra patys svarbiausi Jūsų gyvenime: šeima, sveikata, draugai ir Jūsų vaikai – visa tai  būtina tam, kad jūsų gyvenimas būtų pilnas, net ir tuo atveju jei visa kita būtų prarasta. Žirniai – tai yra dalykai, kurie tapo Jums gyvenime svarbūs: darbas, namai, automobilis. O smėlis – tai visa kita, kitaip tariant gyvenimo smulkmenos.

– Jei Jūs pirmiausia užpildysite stiklainį smėliu, nebebus vietos, kurią galėtų užpildyti žirniai ir akmenys. Ir taip pat yra ir gyvenime, jei eikvosite visą savo laiką ir energiją smulkmenoms, nebeliks vietos svarbiausiems dalykams.

– Darykite tai, kas nešą laimę: žaisti su savo vaikais, skirkite laiko sutuoktiniams, susitikite su draugais. Nes visuomet atsiras laiko darbui, namų ruošai, automobilio remontui. Užsiimkit pirmiausia akmenimis, tai yra svarbiausiais dalykais gyvenime, apibrėžkite savo prioritetus, visa kita – tai tik smėlis.

Tada viena studentė pakėlė ranką ir paklausė profesoriaus, kokią reikšmę čia turi alaus?

Profesorius nusišypsojo. 🙂

– Aš džiaugiuosi, kad Jūs paklausėte manęs apie tai. Aš padariau tai tik tam, kad įrodyti Jums, jog visiškai nesvarbu, kiek yra užpildytas Jūsų gyvenimas, visada galima rasti laiko porai skardinių alaus. 🙂

© 2011  Visos autorinės teisės priklauso tinklalapiui ghostwriter.lt
Draudžiama bet kuriuo būdu ar pavidalu naudoti ir platinti tinklalapyje esančią tekstinę, grafinę informaciją be ghostwriter.lt  autoriaus sutikimo. Jei sutikimas gautas, būtina nurodyti adresą ghostwriter.lt kaip nuorodą į informacijos šaltinį.